Ремонт ванної кімнати помітно відрізняється від ремонту інших житлових приміщень. Сильна вологість, часте випаровування і вплив підвищених температур викликають додаткові вимоги до матеріалів і технологій ремонту. Покроковий ремонт ванної – обов’язкова умова якісної роботи. Компанія Dimar (Львів), має за плечима сотні капітальних ремонтів у ванних кімнатах, які ми зробили, працюючи з квартирами та приватними будинками “під ключ”. Саме тому, з радістю готові поділитися досвідом.

ремонт ванної кімнати під ключ Дімар

Отож, через підвищену вологість та температуру ремонт у ванній слід проводити з підвищеними вимогами до якості матеріалів і робіт. У наш час випускається величезний асортимент будівельних та оздоблювальних матеріалів. Використання різних матеріалів і обладнання вимагає застосування певних технологій їх монтажу. Покроковий ремонт ванної кімнати містити всі необхідні етапи (етапи) і дозволяє розв’язувати виниклі проблеми. В цілому такий підхід до ремонту включає наступні етапи:

 1. Планування;
 2. Підготовка;
 3. Безпосередні ремонтні роботи (установка).

Планування ремонту

Щоб розрахувати кількість матеріалів, у ванній потрібно обміряти, оцінити стан сантехніки та труб.

 Планування ремонту ванної кімнати своїми руками є першим кроком. Будь-який поетапний ремонт слід починати з оцінки обсягу і термінів робіт, для чого потрібно намітити план дій і кошторис витрат. Спочатку визначається стан самого санвузла (стеля, підлога, стіни, двері) та необхідність ремонту. Потім оцінюється необхідність заміни сантехніки, систем водопостачання та каналізації, електропроводки, вентиляції.

схема робіт ремонту ванної кімнати Дімар

 За допомогою рулетки проводяться виміри габаритних розмірів санвузла, простінків, а також виступів або ніш, якщо такі є. Після вибору бажаної конструкції складається список необхідних матеріалів для ремонту (рекомендовані матеріали обговорюються нижче) з розрахунком їх кількості. Проводиться замір довжини водопровідних і каналізаційних труб, а також довжини електричних проводів. Визначається необхідна кількість і номенклатура обладнання та матеріалів.

Підготовчі роботи

Наступним етапом ремонту є підготовка ванної кімнати. Для початку необхідно звільнити приміщення від всіх меблів і старої сантехніки, в тому числі демонтувати ванну. Потім кімнату звільняють від труб і систем вентиляції. При необхідності демонтується проводка.

ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ У ВАННІЙ КІМНАТІ Дімар

Після звільнення кімнати від усього, що заважає прибирають кахель зі стін і плитку з підлоги. Стеля відклеюється, а якщо були старі підвісні системи, їх демонтують. Якщо фарба була нанесена на стіни або стелю, вона повністю видаляється.

Основний інструмент, необхідний для підготовчих робіт:

 • Болгарка;
 • сантехнічні ключі;
 • молоток (кувалда);
 • абразивна наждачний папір;
 • плоскогубці;
 • кусачки.

Монтаж комунікацій

Наступним етапом ремонту ванної кімнати є установка комунікацій, а саме труб, прихованої електропроводки, системи вентиляції. В такому порядку і проводиться установка. Спочатку встановлюються водопровідні та каналізаційні труби. Організовують точки, де планується установка ванни та раковини. Металеві або пластикові (поліпропіленові) труби можна використовувати для водопостачання і відведення стічних вод.

Після демонтажу старого покриття і сантехніки встановлюються нові труби та проводка.

монтаж комунікацій у ванні Дімар

Монтаж прихованої проводки ведеться від розподільчої коробки до точок, де планується установка розеток, вимикача та освітлення. При прокладанні слід враховувати, що на наступних етапах проводка повинна проходити всередині зовнішнього шару стіни й стелі, її необхідно прокладати в попередньо зробленому поглибленому каналі. Рекомендується використовувати провід типу ПВ, ВВГ або ППВ з мідною жилою. Для вентиляції рекомендується використовувати витяжний тип. При використанні примусової вентиляції до місця установки вентилятора підводиться електричний провід. Якщо передбачений стандартний випуск повітря в шахту, кватирка закривається декоративними пластиковими ґратами.

Основні інструменти для установки комунікацій:

 • сантехнічний ключ;
 • ніж;
 • болгарка;
 • викрутка;
 • плоскогубці.

Вирівнювання поверхонь

Важливим етапом є вирівнювання поверхні – стелі, стін, підлоги.

Перед обробкою стін вирівнюють підлогу і стелю. Спочатку вирівнюють стелю. 

При ремонті ванної кімнати зазвичай вибирають стелю двох типів: облицьовану плитами з вологостійких матеріалів (наприклад, гіпсокартон з водонепроникним шаром) або зафарбовують тинькуванням. У першому випадку особливих вимог до вирівнювання поверхні стелі немає.

Друга конструкція вимагає рівної стелі й більш ретельного тинькування. Якщо «чорнова» стеля рівна, досить нанести невеликий шар шпаклівки, але так, щоб закрити проводку. Якщо основа має численні та глибокі вади, на неї наноситься товстий (або двошаровий) шар тиньку. Потинькована поверхня ретельно затирається наждачним папером.

вирівнювання підлоги у ванній кімнаті Дімар

Стіни ванної вирівнюються для отримання поверхні без ям та інших великих вад з урахуванням того, що вона буде облицьована плиткою. Вирівнювання стін проводиться витиньковуванням з контролем рівності по вертикалі й горизонталі. Затирання поверхні не проводиться.

Вирівнювання підлоги у ванній кімнаті проводиться за допомогою особливого складу суміші. Його отримують шляхом розведення стандартної суміші для сухих підлог. Заливка здійснюється від дальньої стіни до дверей, завдаючи шпателем рівний шар розчину. В процесі заливки необхідно постійно стежити за горизонтальністю поверхні.

Всі операції з вирівнювання виконуються шпателем, а затирання – наждачним папером. Витратний матеріал: сухий тиньк, суха шпаклівка, сухий розчин для підлоги, цемент, клей ПВХ.

Облицювання

Дуже важливий і відповідальний етап ремонту ванної своїми руками – це завершальне облицювання (оздоблення) стін, стелі, підлоги. Стіни у ванній слід облицьовувати плиткою, через те, що цей матеріал міцний, добре миється і не гниє.

Декоративним способом оздоблення стін визнане облицювання їх плиткою. Кріплення плитки здійснюється стандартним клеєм, призначеним для цих цілей. Клей наноситься на поверхню стіни на площі у 2-3 плитки. На клей встановлюють плитку, а по її кутах закріплюють маячок, щоб зберегти однаковий розмір шва між плитками. При укладанні плитки слід особливо контролювати, щоб під нею не було пустот. Для щільного приставання його застукують гумовим молотком. Після висихання клею проводиться затирання швів. Можна використовувати стандартну суміш для затирання швів, в яку доданий барвник потрібного кольору. Суміш для затирання втирається в шов гумовим шпателем на всю глибину.

облицювання ванної кімнати плиткою Дімар

Стелю оздоблюють відповідно до обраного дизайну. Часто стелю покривають пластиковими панелями. Застосовують натяжні стелі. Найпоширеніший і дешевий спосіб – пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою або емаллю. Додаючи колір, ви можете утворити будь-який відтінок. Покриття проводиться методом фарбування валиком.

Підлогу у ванній зазвичай облицьовують керамічною плиткою. Кращим матеріалом є керамограніт, який має підвищену міцність, його поверхня не ковзає. Технологія укладання такої плитки аналогічна укладанню плитки на стіну. Вирівнювання підлоги перевіряють за рівнем. Інструмент для облицювання:

 • Клей для плитки;
 • гумовий шпатель;
 • пластикові маяки;
 • склоріз;
 • малярська кисть;
 • малярський валик.

Монтаж обладнання

Після завершення всіх оздоблювальних робіт встановлюється сантехніка. Каналізаційні труби підключаються через дренажні пристрої. Змішувачі фіксуються і до них підключаються водопровідні труби. Встановлюють і закріплюють ванну або душову кабіна.

монтаж сантехніки у ванній Дімар

Завершальний етап

Завершальним етапом ремонту ванної кімнати є накладення дверної петлі, установка меблів і фурнітури. На стелі або стіні ставиться одна або кілька ламп, які кріпляться до кінців проводки. Вимикач і розетки закріплені та підключені до мережі. При необхідності проводиться додаткова внутрішня обробка. Ремонт ванної своїми руками – заняття досить відповідальне, і підходити до нього потрібно професійно. Якщо наважитесь робити власноруч, то бажаємо успіху, проте якщо все ж захочете довіритись професіоналам – ми до Ваших послуг. Компанія “Дімар” на ринку вже понад 17 років. Робимо ремонт “під ключ” у квартирах та приватних будинках. Якщо Ви знаходитесь у Львові чи його околицях, ми будемо раді допомогти Вам!  

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

Скасувати відповідь
Copyright All Rights Reserved © 2019 by Дімар.