fbpx

Гіпсокартон та його особливостіПрофіль для гіпсокартону

В Україні представлено п’ять основних видів гіпсокартону:

  • стельовий;
  • стіновий;
  • вологостійкий;
  • вогнестійкий;
  • арочний.

На практиці в основному використовуються тільки перші три.
Чому рідко використовуються останні два?
Вогнестійкий картон використовується, як правило, при обшивці камінів і там де підвищені протипожежні вимоги, а таких місць в побуті не так багато.
Арочний гіпсокартон не дуже зручний у роботі і дорогий сам по собі,
так ще й використовується в два шари.
Правда є деякі конструкції, при монтажі яких не обійтися без арочного гіпсокартону, в інших же випадках 
‒ досвідчений гипсокартонщик може обійтися стельовим гіпсокартоном. Усі конструкції представлені в розділі “Гіпсокартонні роботи” виконані без використання арочного гіпсокартону.

А ось стельовий, стіновий і вологостійкий листи використовуються дуже часто. 

Чим вони відрізняються?

Стельовий від стінового тільки товщиною в 3мм (9,5 мм – 12,5 мм відповідно).
Вологостійкий від стінового – зменшеною гігроскопічністю (менше вологи вбирає) і зеленим кольором картону.
По-великому рахунку, якщо приміщення не сире, добре вентильоване, опалюване, то можна використовувати і звичайний гіпсокартон (наприклад: на лоджіях, на кухні, мансарді і т.д.), а от у санвузлі та ванній кімнаті 
‒ обов’язково потрібно використовувати вологостійкий гіпсокартон.
В Україні використовується гіпсокартон від: KNAUF, RIGIPS, LAFARGE. На даний момент гіпсокартон є досить якісним, тому виробник особливої ​​ролі не відіграє. Хоча попадається і неякісний гіпсокартон.

Гіпсокартон буває таких розмірів:

  • ширина – 0,6 м або 1,2 м (0,6 м ‒ це маленькі листи і для об’ємної роботи вони не підходять, так як дуже багато відходів і безліч швів, що негативно позначається на міцності конструкцій. Ці листи відмінно підійдуть для монтажу відкосів, невеликих поличок, ніш і т.д.)
  • довжина – 2.00 м – 2.50 м – 3.00 м (листи довжиною 2.00 м входять у вантажний ліфт, решта ні).

Чи можна розрізати гипсокартон якщо виникають проблеми з транспортуванням?
Можна. Наприклад, у Вас не було можливості купити гіпсокартон длиною 2.00 м і Ви купили гіпсокартон длиною 2.50 м, у результаті він не поміщається у вантажний ліфт, а тягнути вручну листи на 13 поверх не хочеться. У такому випадку гіпсокартон можна розрізати. Але перш ніж приступити до порізки, потрібно знати, як це зробити оптимально, щоб було мінімум перевитрати матеріалу, і збереглася можливість комфортно проводити монтаж. Як правило, обрізають ту частину, яка не поміщається в ліфт – 50 см. Це не найкращий варіант, так як після закінчення монтажних робіт залишиться досить багато шматків шириною в 50 см. 

Як порізати правильно?
Якщо у Вас дуже маленький обсяг, то можна заздалегідь спланувати, як будуть розташовані листи і порізати приблизно в цей розмір з невеликим запасом.
Якщо ж обсяг значний, то краще всього розрізати листи гіпсокартону таким чином: від 40% листів відрізати 50 см, від наступних 40% – 100см, а інші 20% розрізати навпіл. Після цього розсортувати листи за розмірами і розмістити окремими стопками під стінками приміщення.
Не раз на практиці користувалися даними способами і можемо сказати наступне: при такому розкрої завжди була дуже маленький перевитрата, ніколи не залишалися листи якогось одного розміру, конструкції виходило монтувати з мінімальною кількістю швів, зберігалася можливість комфортно проводити монтаж, так як листи різного розміру прекрасно доповнювали один одного.

Як правильно розмістити листи гіпсокартону на об’єктіщоб вони не заважалиі з ними було зручно працювати?
Дуже часто листи гіпсокартону укладають стопкою горизонтально на
підлогу один на одного. Це не найвдаліший варіант.

  • По-першевони досить заважаютьзаймаючи значну частину кімнати.
  • По-другеїх не дуже зручно різати.
  • По-третєчасто збиваються кути гіпсокартону.

На наш поглядзначно зручніше листи гіпсокартону розміщувативертикально, спираючи на стінку (таким чиномвони не заважають і їхзручніше різати).
Єдиний мінусякщо гіпсокартон не правильно поставитивін можепрогнутисяЩоб цього не відбувалосяпотрібно перший лист поставитищільно до стінкиале низ листа відсунути від стіни на 9  12 сма всі наступні листи ставити максимально щільно один до одного.

Що стосується профілю для гіпсокартону

Часто задається питаннячи можна замість металевого профілю використовувати дерев’яний брус?
МожнаАле не потрібноЯкіснунадійну конструкцію з дерева зробити не вийдеДерево постійно змінює свій розмір залежно від змінивологості повітря, тому тріщини між листами гіпсокартону неминучіДерево можна застосувати тільки в тому випадку якщо його не потрібно купувати (тобто воно вже єі те, в приміщенняхде немає високих вимог до якості (гараж, підвал і т.д.). В інших випадках кращевикористовувати металевий профіль.

Телефонуйте до нас за тел. (098) 0000-292 і ми надамо Вам вичерпну інформацію з приводу ремонту і відповідь на всі Ваші запитання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

Скасувати відповідь
Copyright All Rights Reserved © 2019 by Дімар.