Гіпсокартон та його особливості. Профіль для гіпсокартону
В Україні представлено п’ять основних видів гіпсокартону:
- стельовий;
- стіновий;
- вологостійкий;
- вогнестійкий;
- арочний.
На практиці в основному використовуються тільки перші три.
Чому рідко використовуються останні два?
Вогнестійкий картон використовується, як правило, при обшивці камінів і там де підвищені протипожежні вимоги, а таких місць в побуті не так багато.
Арочний гіпсокартон не дуже зручний у роботі і дорогий сам по собі, так ще й використовується в два шари.
Правда є деякі конструкції, при монтажі яких не обійтися без арочного гіпсокартону, в інших же випадках ‒ досвідчений гипсокартонщик може обійтися стельовим гіпсокартоном. Усі конструкції представлені в розділі “Гіпсокартонні роботи” виконані без використання арочного гіпсокартону.
А ось стельовий, стіновий і вологостійкий листи використовуються дуже часто.
Стельовий від стінового тільки товщиною в 3мм (9,5 мм – 12,5 мм відповідно).
Вологостійкий від стінового – зменшеною гігроскопічністю (менше вологи вбирає) і зеленим кольором картону.
По-великому рахунку, якщо приміщення не сире, добре вентильоване, опалюване, то можна використовувати і звичайний гіпсокартон (наприклад: на лоджіях, на кухні, мансарді і т.д.), а от у санвузлі та ванній кімнаті ‒ обов’язково потрібно використовувати вологостійкий гіпсокартон.
В Україні використовується гіпсокартон від: KNAUF, RIGIPS, LAFARGE. На даний момент гіпсокартон є досить якісним, тому виробник особливої ролі не відіграє. Хоча попадається і неякісний гіпсокартон.
Гіпсокартон буває таких розмірів:
- ширина – 0,6 м або 1,2 м (0,6 м ‒ це маленькі листи і для об’ємної роботи вони не підходять, так як дуже багато відходів і безліч швів, що негативно позначається на міцності конструкцій. Ці листи відмінно підійдуть для монтажу відкосів, невеликих поличок, ніш і т.д.)
- довжина – 2.00 м – 2.50 м – 3.00 м (листи довжиною 2.00 м входять у вантажний ліфт, решта ні).
Чи можна розрізати гипсокартон якщо виникають проблеми з транспортуванням?
Можна. Наприклад, у Вас не було можливості купити гіпсокартон длиною 2.00 м і Ви купили гіпсокартон длиною 2.50 м, у результаті він не поміщається у вантажний ліфт, а тягнути вручну листи на 13 поверх не хочеться. У такому випадку гіпсокартон можна розрізати. Але перш ніж приступити до порізки, потрібно знати, як це зробити оптимально, щоб було мінімум перевитрати матеріалу, і збереглася можливість комфортно проводити монтаж. Як правило, обрізають ту частину, яка не поміщається в ліфт – 50 см. Це не найкращий варіант, так як після закінчення монтажних робіт залишиться досить багато шматків шириною в 50 см.
Як порізати правильно?
Якщо у Вас дуже маленький обсяг, то можна заздалегідь спланувати, як будуть розташовані листи і порізати приблизно в цей розмір з невеликим запасом.
Якщо ж обсяг значний, то краще всього розрізати листи гіпсокартону таким чином: від 40% листів відрізати 50 см, від наступних 40% – 100см, а інші 20% розрізати навпіл. Після цього розсортувати листи за розмірами і розмістити окремими стопками під стінками приміщення.
Не раз на практиці користувалися даними способами і можемо сказати наступне: при такому розкрої завжди була дуже маленький перевитрата, ніколи не залишалися листи якогось одного розміру, конструкції виходило монтувати з мінімальною кількістю швів, зберігалася можливість комфортно проводити монтаж, так як листи різного розміру прекрасно доповнювали один одного.
Як правильно розмістити листи гіпсокартону на об’єкті, щоб вони не заважали, і з ними було зручно працювати?
Дуже часто листи гіпсокартону укладають стопкою горизонтально напідлогу один на одного. Це не найвдаліший варіант.
- По-перше, вони досить заважають, займаючи значну частину кімнати.
- По-друге, їх не дуже зручно різати.
- По-третє, часто збиваються кути гіпсокартону.
На наш погляд, значно зручніше листи гіпсокартону розміщувативертикально, спираючи на стінку (таким чином, вони не заважають і їхзручніше різати).
Єдиний мінус, якщо гіпсокартон не правильно поставити, він можепрогнутися. Щоб цього не відбувалося, потрібно перший лист поставитищільно до стінки, але низ листа відсунути від стіни на 9 – 12 см, а всі наступні листи ставити максимально щільно один до одного.
Що стосується профілю для гіпсокартону
Часто задається питання: чи можна замість металевого профілю використовувати дерев’яний брус?
Можна. Але не потрібно. Якісну, надійну конструкцію з дерева зробити не вийде. Дерево постійно змінює свій розмір залежно від змінивологості повітря, тому тріщини між листами гіпсокартону неминучі. Дерево можна застосувати тільки в тому випадку якщо його не потрібно купувати (тобто воно вже є) і те, в приміщеннях, де немає високих вимог до якості (гараж, підвал і т.д.). В інших випадках кращевикористовувати металевий профіль.
Телефонуйте до нас за тел. (098) 0000-292 і ми надамо Вам вичерпну інформацію з приводу ремонту і відповідь на всі Ваші запитання.