fbpx

Недорога підлога з натуральної деревини – це паркетна дошка. При її виготовленні використовуються виключно натуральні матеріали, а верхній шар виконаний з цілісних пластів деревини. Повна екологічність, простота укладання, легкість у догляді, а також різноманітність розмірів і варіантів дизайну роблять це підлогове покриття підходящим для оформлення найрізноманітніших інтер’єрів.

Паркетну дошку виробляють у всьому світі. Паркетна дошка може бути виконана в найрізноманітніших геометричних і колірних варіаціях, мати фактурний малюнок або бути абсолютно гладкою. При виготовленні паркетна дошка обробляється спеціальними сумішами і набуває додаткові властивості: посилену зносостійкість, здатність відштовхувати бруд і пил і багато іншого. Інноваційні технології обробки поверхні не тільки додають високу міцність, але і змінюють природний колір деревини, завдяки чому створюються абсолютно унікальні відтінки. Найбільш популярна зараз технологія брашування, за допомогою якої видаляються м’які тканини деревини і підкреслюється рельєф.

Паркетна дошка стане практичною і елегантною прикрасою будь-якого інтер’єру, виключаючи ванну кімнату, басейн та інші приміщення з підвищеним рівнем вологості.

Структура паркетної дошки

Сучасна паркетна дошка складається з декількох шарів деревини різної твердості і захисного лакового або масляного покриття.

Запас міцності, стійкості до перепадів температур і впливу вологи надає перпендикулярне розташування шарів один до одного.

Нижній шар виконує стабілізуючу функцію. Він однорідний і, як правило, виготовляється з хвойних порід дерев – сосни або ялини. Товщина цього шару складає 1,5 міліметра.

Середній шар – перпендикулярно укладені рейки з хвої або гевеї товщиною 8,9 міліметра.

Верхній шар являє собою шпон з цінних порід деревини – дуба, горіха, тіка, вишні, а також екзотичних дерев. Його товщина зазвичай становить близько 4 міліметрів, хоча зустрічаються ламелі з товщиною верхнього шару до 6 мм.Деревина верхнього шару проходить ретельний відбір. За такими ознаками, як колір, однорідність, тангенсальний або радіальний тип розпилу, наявність сучків і т.д., розрізняють кілька сортів паркетної дошки: стандарт, натур, селект, рустик та інші. Деякі виробники пропонують додаткові, фірмові сорти.

Паркетна дошка поділяється на три види за кількістю плашок:

1. Односмугова дошка імітує деревний масив. Вона буває однотонною або з вираженим деревним малюнком.

2. Двосмугова дошка візуально розширює простір приміщення, передає структуру деревини.

Двосмугова паркетна дошка може складатися з подовжених або укорочених плашок, що дозволяє укладати її в приміщеннях різних габаритів.

3. Трисмугова зібрана з рейок різної довжини і відтінків і виглядає як класичний штучний паркет.

Укладання паркетної дошки

Монтаж паркетної дошки проводиться досить просто і займає небагато часу.

Варіантів укладання два. Паркетна дошка або приклеюється до основи, в якості якої може виступати бетон, ДСП, фанера або дощата підлога, або вкладається плаваючим способом на підкладку і з’єднується без клею за допомогою замкової системи.

Догляд за паркетною дошкою

Вода і пісок згубні для паркетної дошки, тому підлогу необхідно протирати сухою м’якою тканиною, підмітати і пилососити. Не слід ходити по підлоговому покритті у вуличному взутті, що не очищене від піску, а також у взутті на високих підборах.

Можливе протирання паркетної дошки добре віджатою вологою ганчіркою, але ось використовувати швабру і допускати появу на підлозі калюж категорично заборонено.

Плями рекомендується видаляти за допомогою м’яких миючих засобів, що не містять аміак. Щоб уникнути швидкого зносу підлогового покриття, слід підклеїти войлоком ніжки меблів.

Паркетна дошка допускає неодноразову реставрацію верхнього шару – циклювання, шліфування і лакування.

При дбайливому догляді термін служби паркетної дошки складе більше 30 років.

Телефонуйте до нас за тел. (098) 0000-292 і ми надамо Вам вичерпну інформацію з приводу ремонту і відповідь на всі Ваші запитання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

Скасувати відповідь
Copyright All Rights Reserved © 2019 by Дімар.